Kiskereskedelmi értékesítés 2023-as kihívásai és lehetőségei

2023. június 3.

Az elmúlt néhány évben a kiskereskedelmi értékesítés mélyreható változáson ment keresztül. A hagyományos, fizikai boltokra összpontosító megközelítésből egy integrált, omnichannel stratégiába történt a váltás. Ezt a változást a globális pandémia gyorsította fel, amely arra késztette az iparágat, hogy technológiai beruházásokba fektessenek, összekapcsolva a fizikai boltokat a virtuális boltokkal, és megerősítve ellátási láncukat a láthatóság növelése, az árukészletek áramlásának fenntartása és a gyorsabb utolsó mérföldes szállítási szolgáltatás érdekében.

Kiskereskedelmi értékesíés fogalma

A kiskereskedelmi értékesítés a termékek és szolgáltatások végső fogyasztóknak történő eladását jelenti. Ez a folyamat magában foglalja a termékek bemutatását, a vásárlói igények felmérését, a vásárlói kérdések megválaszolását, és végül a tranzakció lezárását. A kiskereskedelmi értékesítés célja, hogy kielégítse a vásárlók igényeit, miközben profitot termel a kiskereskedő számára. Ez a folyamat lehet személyes (üzletekben), online (weboldalakon vagy mobilalkalmazásokon keresztül), vagy akár telefonon vagy postai úton is.

E-kereskedelem szerepe

Az e-kereskedelem jelentős szerepet játszott a kiskereskedelmi értékesítés növekedésében. Azok a kiskereskedők, akik már rendelkeztek omnichannel képességekkel, jól jártak. A globális pandémia előtt az e-kereskedelem lassan növekedett a kiskereskedelmi értékesítés százalékos arányában, és sok kiskereskedő követte az Amazon példáját, ingyenes kétnapos szállítást kínálva a pandémia előtt.

Kiskereskedelmi értékesítés kihívásai és lehetőségei

Pandémia – ellátási lánc zavarok

A globális pandémia áruhiányhoz, szállítási késésekhez és magasabb ellátási lánc költségekhez vezetett. Emellett a láthatóság szükségessége is nyilvánvalóvá vált, mivel a kiskereskedők értékes időt töltöttek a szállítás keresésével és megszerzésével, a szállítmányok nyomon követésével és a beszállítók diverzifikálásával.

Kiskereskedelmi értékesítés – 2023

A kiskereskedők továbbra is piaci kihívásokkal néznek szembe, miközben folytatniuk kell ellátási láncuk technológiai beruházásait és hálózattervezéseiket, hogy rugalmasak és ellenállóak legyenek a következő lehetséges ellátási lánc sokk esetén.

Munkaerő toborzása

A munkaerő továbbra is az első számú kihívás. 2022.november 30-án 879 000 kiskereskedelmi munkahely maradt betöltetlenül. A munkaerő toborzása és megtartása folyamatos probléma, és az órabéres munkásokért folyó verseny heves, a kiskereskedőknek magasabb béreket és nagyobb rugalmasságot kell kínálniuk.

Kiskereskedők véleménye

A kiskereskedők szerint a 2023-as évben a hangsúly a pandémia alatt létrehozott előrelépéseken lesz, hogy több profitot hozzanak a személyre szabott élményekből, az utolsó mérföldes lehetőségekből és a kiskereskedők által bevezetett kényelmi szolgáltatásokból.

Másodlagos piac/diszkont üzletek

A 2022-ben tapasztalt raktárkészletek éles növekedése, a fogyasztói elvárások változása és az e-kereskedelem növekedése miatt a vállalatok másodlagos piaci csatornákhoz fordultak a felesleges készletek és a visszaküldések eladására.

Kilátások

A fogyasztók valószínűleg óvatosabbak lesznek a kiadásaikban az évben a gazdasági aggodalmak miatt. Ennek ellenére a kiskereskedők ezt az évet arra fogják használni, hogy optimalizálják ellátási láncukat. A Forrester szerint a kiskereskedőknek rugalmas, ellenálló ellátási láncokat kell kialakítaniuk, és adatelemzést kell alkalmazniuk a hatékonyság és a növekedési lehetőségek elérése érdekében.

Összefoglalás

A cikk a kiskereskedelmi iparág 2023-as kihívásait és lehetőségeit vizsgálja. Elemzi a pandémia hatását az iparágra, különösen az e-kereskedelem növekedését és az ellátási lánc zavarokat. A cikk rámutat a munkaerő toborzásának és megtartásának kihívásaira, valamint a másodlagos piacok és a diszkont üzletek szerepére.

 

Megosztás:

További olvasnivaló

Kérdése van? Segítünk?

Szibéria Sped
"Ahová út vezet, oda mi szállítunk."
Szeretné megtudni mennyibe kerül?
Minden, amit a vámról tudni érdemes: útmutató a vámkezeléshez és a vámügynökségekhez

Minden, amit a vámról tudni érdemes: útmutató a vámkezeléshez és a vámügynökségekhez

A vámügyintézés egyik legfontosabb és talán legbonyolultabb területe a nemzetközi kereskedelemnek. A vámkezelési folyamat megértése elengedhetetlen mindazok számára, akik külföldről rendelnek vagy szállítanak árukat.

Tovább olvasom
Üzemanyagárak aktuális helyzete Magyarországon

Üzemanyagárak aktuális helyzete Magyarországon

Az üzemanyagárak alakulása meghatározó szerepet játszik mind a gazdaság működésében, mind pedig a mindennapi életünkben. A szállítási költségektől az alapvető fogyasztási cikkek áráig számos területen érezhető hatásuk.

Tovább olvasom
Raklap méretek áttekintése – EUR raklap

Raklap méretek áttekintése – EUR raklap

A raklapok nélkülözhetetlen eszközei a mai szállítmányozási és raktározási folyamatoknak, alapvető szerepet játszanak az áruk mozgatásában, tárolásában és biztonságos szállításában világszerte.

Tovább olvasom
Mi az a VPID szám (EORI szám)? – Vámkezelés első lépései

Mi az a VPID szám (EORI szám)? – Vámkezelés első lépései

A vállalkozások számára elengedhetetlen, hogy tisztában legyenek a nemzetközi kereskedelmet szabályozó vámjogi előírásokkal, így az egyes országokban érvényes vámazonosító számokkal is. Magyarországon és az Európai Unió egész területén két fontos azonosító szám játszik kulcsszerepet a vámkezelési folyamatokban: a VPID szám és az EORI szám.

Tovább olvasom
Szeretne további hasznos tartalmakat olvasni?
Akkor iratkozzon fel hírlevelünkre, és küldünk egy emailt, ha hasonló cikket jelenítünk meg.